۱۳۹۲/۳/۲۹

جامعه شناس ایرانی، سعید مدنی را آزاد کنید!دکتر سعید مدنی زندانی سیاسی و فعال ملی- مذهبی به ۶ سال زندان در تبعید بندرعباس و ۱۰ سال تبعید به شهر بندرعباس محکوم شد. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی که فعلا در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر میبرد و مشغول سپری کردن محکومیت ۳ ساله خود در ارتباط با بازداشت گروهی ملی- مذهبی‌ها در اسفند سال ۱۳۷۹ توسط اداره اطلاعات سپاه است، به اتهام اجتماع و تبانی به ۶ سال زندان در تبعید زندان بندرعباس و ۱۰ سال تبعید به شهر بندرعباس محکوم شده است. 
وی در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۰ به اتفاق همسرش در خیابان بازداشت شده بود و ماموران امنیتی وی را به منزلش برده و ضمن تفتیش منزل مقداری از وسایل وی را ضبط کرده بودند. 
این دانش‌آموختهٔ دکترای علوم اجتماعی عضو گروه مسائل و آسیب‌های اجتماعی انجمن جامعه‌شناسی ایران و صاحب تحقیقات متعدد و ارزشمند در حوزهٔ آسیب‌های اجتماعی و به‌ویژه اعتیاد، فقر، و روسپی‌گری است. 
سعید مدنی مدرس دانشگاه علوم اجتماعی و بهزیستی و سردبیر فصلنامه علمی ـ پژوهشی رفاه اجتماعی بود که با تهدید دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی پس از انتخابات ۱۳۸۸ از کار برکنار شد. 
گفتنی است، وی در بازداشت اخیر خود حدود یک سال را در بند امنیتی ۲۰۹ اوین تحت آزار و اذیت بازجویان این بند قرار داشته است.

هیچ نظری موجود نیست: