۱۳۹۰/۶/۲۶

دستگیری جامعه شناسان!

مهدی حمیدی شفیق فعال دانشجویی آذربایجان به ستاد خبری اداراه کل اطلاعات تبریز فراخوانده شد. به گفته خانواده وی، روز گذشته فردی ناشناس با برقراری تماس تلفنی در ابتدا موفقیت وی در مرحله اول کنکور کارشناسی ارشد را به او تبریک گفته و در ادامه از او خواسته است تا برای گزینش نهایی سازمان سنجش و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ستاد خبری اداره اطلاعات حضور بهم برساند. این فرد، موضوع این احضار را صحبت در مورد فعالیت های سیاسی وی عنوان و تهدید کرده است که در صورت عدم مراجعه وی، هرگونه عواقب این عمل نظیر منع از تحصیل متوجه خود او خواهد بود.

مهدی حمیدی شفیق دانشجوی رشته جامعه شناسی دانشگاه تبریز است که بیش از این از طرف کمیته انضباطی به یک ترم تعلیق از تحصیل محروم شده بود

دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد حسین جعفر پور و ابراهیم اسمعیلی در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد. دادگاه افراد مذکور ساعت 9 صبح تشکیل و تا ساعت 14 ادامه یافت. اتهاماتی که به جعفر پور و اسمعیلی وارد شده است عبارتند از تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور- جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی جمهوری نخجوان و جمهوری آذربایجان -جذب جاسوس برای سرویس اطلاعاتی آذربایجان. همچنین وحید بابازاده، دانشجوی رشته ی جامعه شناسی دانشگاه تبریز پس از تودیع وثیقه ی 20 میلیون تومانی از زندان تبریز به طور موقت آزاد گردید.هیچ نظری موجود نیست: